B-kategooria e-õpe

See pakett on Sinu jaoks, kui soovid taotleda sõiduauto juhtimisõigust ning pole piisavalt vaba aega klassiloengutes osalemiseks. Lisaks liiklusteooria e-õppele Teooria.ee keskkonnas on Sul vajalik läbida B-kategooria koolitus Mustamäe Autokoolis Tallinnas.

B-kategooria esmased juhiload (sõiduauto)

Koolituskursusele võetakse õppima B-kategooria ja B1-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigust taotlev isik. B-kategooria algastmes on võimalik omandada esmane B-kategooria juhiluba või piiratud juhtimisõigusega juhiluba.

Esmaste B-kategooria juhilubade õpinguid alustades peab vanus olema vähemalt 15,5 aastat. Eksameid saab Maanteeametis sooritada kõige varem 3 kuud enne 18 a saamist.
Esmane juhiluba kehtib kaks aastat ning selle aja jooksul tuleb läbida lõppastme koolitus.

B-kategooria piiratud juhtimisõigusega juhiluba

B-kategooria piiratud juhtimisõigusega juhiloa taotleja peab õppetöös osalemiseks olema vähemalt 15,5 aastat vana.
Eksameid saab Maanteeametis sooritada siis, kui taotleja on saanud 16 aastaseks. B-kategooria piiratud juhtimisõigusega juhiluba väljastatakse 16 ja 17 aastasele isikule ning annab õiguse juhtida autot, kui kõrval istub sama kategooria juhiluba omav lapsevanem või eestkostja. Piiratud juhtimisõigusega juhiluba kehtib kuni 18-nda eluaastani. Piiratud juhtimiseõigusega juhiloa asemel esmase juhiloa taotlemiseks tuleb sooritada Maanteeametis uuesti nii teooria- kui sõidueksam.

Loengute ajad ja kursuse kestus

• Teoorialoengud: vajalik on osaleda 3-s klassiloengus (igas e-õppe moodulis ühes klassiloengus)
  • Teooriakursuse lühim kestus on 4 nädalat
  • Paralleelselt teooriaõppega toimub sõiduõpe
B-kategooria algastmes tuleb autokoolis lisaks kohustuslikule teooriaõppele(3 klassiloengut)  ja sõiduõppele(30t) läbida ka esmaabi koolitus, pimedasõit ja libedasõidu riskivältimise õpe. Pimedasõit ja libedasõit toimuvad siis, kui õppuri sõiduoskused võimaldavad neid sooritada. B-kategooria e-kursus lõpeb teooria- ja sõidueksamiga autokoolis.
Lisaks registreerumisele teooria.ee keskkonnas, tuleb registreeruda ka autokoolis, valides sobiv E-õppe PAKETT. Kool võtab ühendust koolituslepingu sõlmimiseks. Lepingu sõlmimisel ÕPPURI paketile tuleb esitada õpilas- või üliõpilaspilet.
REGISTREERUMISEKS TEOORIA.EE KESKKONNAS KASUTA ALLPOOL OLEVAT VORMI!

Lepingut sõlmima tulles palume võtta kaasa:

• Isikut tõendav dokument (ID kaart või pass, õpilas- või üliõpilaspilet)
  • 2 dokumendifotot (3,5 X 4,5 cm)
  • Hiljemalt kursuse esimesse loengusse Mootorsõidukijuhi tervisetõendi esilehe väljatrükk (tõendi väljastab perearst)

Teooria.ee-le maksad vaid teooria e-õppekursuse tasu ehk 42 eurot. Teooria.ee keskkond avaneb Sulle kohe pärast tasumist. Ülejäänud kursuse eest tasud hiljem autokoolile, kes lahutab kursuse koguhinnast maha juba makstud 42 eurot.
Esimese õppematerjalide peatüki ehk mooduli õppimise alguses tuleb Sul kindlasti osaleda autokoolis kursuse avaloengul. Seal tutvustatakse Sulle õppetöö üldist korraldust.
Vajadusel saad Teooria.ee keskkonna kasutusaega pikendada kolme päeva, kolme nädala või kolme kuu võrra.

Tasumisvõimalused autokoolile:
– Kursuse maksumus korraga
– Osamaksetena maksegraafiku alusel ( viie osamaksega)
Koolituse eest tasumine toimub arve alusel ning pangaülekandega. Sularahaga on võimalik arveldada meie kontoris.
Koolituste hinnad leiad Pakettidest.
Täiskasvanud, kes registreeruvad mitmekesi, saavad 20.00 eur hinnasoodustust!

NB! Vastavalt Tulumaksuseaduse § 26 uuele redaktsioonile (01.01.2016) ei käsitleta alates 2016 aastast autokoolile tehtud kulusid enam koolituskuludena ja seetõttu neilt summadelt tulumaksu ei tagastata.

• TEOORIA.EE
  • B-KAT ALGASTE E-ÕPE